Slávnostné vyhodnotenie slovensko-francúzskeho projektu

Dňa 11.12.2018 sme sa zúčastnili slávnostného vyhodnotenia projektu "I. svetová vojna a osobnosť generála M. R. Štefánika v Bratislave".

V nadväznosti na udalosti okolo spomienkových osláv Prvej svetovej vojny, Ministerstvo školstva SR, Misia k storočnici Prvej Svetovej vojny, Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku a Francúzsky inštitút na Slovensku, usporiadali v utorok 11.decembra 2018 slávnostné vyhodnotenie projektov, podporených v rámci vzdelávacej Slovensko-francúzskej výzvy 2018 .
V bratislavskom Kine Lumiére sa zišli žiaci, pedagógovia a politici. Za prítomnosti štátnej tajomníčky Ministerstva školstva SR pani Oľgy Nachtmannovej a štátnej tajomníčky Ministerstva armády FR pani Geneviéve Darrieussecq, žiaci a učitelia zo všetkých kútov Slovenska predstavili po francúzsky a po slovensky 8 projektov.
Medzi týmito úspešnými školami sme náš projekt prezentovali i my. Naši žiaci veľmi pekne predstavili v slovenčine i vo francúzštine trojmesačnú prácu na projekte ako aj jej výsledky.
Hoci sa z našej strany práca na projekte ukončila vytvorením záverečných videoprezentácií, pokračujeme v komunikácii s našimi francúzskymi partnermi.
Deň slávnostného vyhodnotenia pokračoval premietaním francúzskeho filmu Joyeux Noël (Veselé Vianoce) z obdobia Prvej svetovej vojny, ktorý rozpráva udalosti zo západného frontu známe ako Vianočné prímerie.Mgr.Iveta Kmeťová, kmetova@gymrk.sk
Stiahnuté z Gymnázium Ružomberok