Adrián, gratulujeme!

Nestáva sa každý deň, aby študent slovenského gymnázia, ktorý študuje angličtinu ako cudzí jazyk a pritom nestrávil v anglicky hovoriacej krajine dlhší čas, obstál vynikajúco v medzinárodnej súťaži v tomto jazyku.

A predsa - Adrián Tišťan, študent septimy, obhájil štvrté miesto v konkurencii 500 študentov posledného a predposledného ročníka stredných škôl z Poľska, Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Už ôsmy ročník Medzinárodnej olympiády v anglickom a nemeckom jazyku organizuje Vysoká škola ekonomicko-humanitná v Bielsko-Biala. Súťaž prebieha v troch etapách. V prvej etape píšu študenti test na pôde svojej školy. Sto úspešných postúpi do druhého kola. Adrián absolvoval tento test s najvyšším počtom dosiahnutých bodov. V druhej etape oveľa náročnejší test sa píše už na akademickej pôde v Bielsko Biala. Ani tu Adrián nesklamal a umiestnil sa v prvej desiatke. Na deň 18. apríla bol spolu s 29 študentami pozvaný do tretej etapy, ktorú tvorila ústna skúška. Pre ústnu odpoveď si zvolil oblasť Culture and geography of Great Britain obsahujúcu 20 tém.
Skončil na štvrtom mieste.
Podobný úspech nemusí byť ojedinelý. Stačí chcieť a urobiť viac, ako len to, čo vyučujúci na hodinách žiadajú. Pretože tí, ktorí sú za katedrou, nemusia byť zákonite na opačnej strane barikády. Brána jazykov otvorená, vojdite, pozývame vás.Mgr. Dagmar Bogyiová, bogyiova@gymrk.sk
Stiahnuté z Gymnázium Ružomberok